Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Nabór na stanowisko pracownika socjalnego

Utworzono dnia 02.02.2016
Czcionka:

KIEROWNIK GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W STAREJ KAMIENICY OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO PRACOWNIKA SOCJALNEGO

Nazwa i adres jednostki:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

58-512 Stara Kamienica 41

tel. (55) 75 14 652

e-mail: gopsstar@poczta.onet.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

I.     Przedmiot naboru:

  1. Stanowisko: pracownik socjalny
  2. Liczba stanowisk: 1
  3. Miejsce wykonywania pracy: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starej Kamienicy
  4. Podstawa zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony na pełny etat.

II. Wymagania niezbędne:

Posiadanie kwalifikacji zgodnych z art. 116 oraz art. 156 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku  o pomocy społecznej (Dz. U. 2013 poz. 182 z późn. zm.) tj. spełnienie co najmniej jednego z niżej wymienionych warunków:
•ukończone kolegium pracowników służb społecznych,
•ukończone studia wyższe na kierunku praca socjalna,
•ukończone studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków:

a)      pedagogika,

b)      pedagogika specjalna,

c)      politologia,

d)     polityka społeczne,

e)      psychologia,

f)       socjologia,

g)      nauki o rodzinie,

2.      Obywatelstwo polskie

3.      Pełna zdolność do czynności prawnych oraz prawo do korzystania w pełni             z praw publicznych,

4.      Znajomość obowiązujących przepisów prawnych z zakresu pomocy społecznej i kodeksu postępowania administracyjnego.

III. Wymagania dodatkowe:

  1. Dobra znajomość obsługi komputera,
  2. Umiejętność pracy w zespole,
  3. Wysokie umiejętności komunikacyjne
  4. Umiejętność radzenia sobie ze stresem
  5. Obowiązkowość, rzetelność, punktualność
  6. Wyrozumiałość, cierpliwość, kreatywność, odpowiedzialność.

IV. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracownika socjalnego:

  1. Wykonywanie zadań pracownika socjalnego zgodnie z obowiązującą ustawą o pomocy społecznej,
  2. Praca socjalna
  3. Wdrażanie nowych form pracy socjalnej w oparciu o wytyczne standaryzacji pomocy społecznej
  4. Pomoc w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji życiowej, skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji tych zadań
  5. Pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych
  6. Współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania negatywnych skutków zjawisk społecznych, łagodzenie skutków ubóstwa.

V. Wymagane dokumenty:

  1. Życiorys (CV)
  2. Kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie, stanowiący załącznik do ogłoszenia
  3. List motywacyjny
  4. Uwierzytelnione kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje, w tym zaświadczenia o ukończonych kursach i szkoleniach
  5. Uwierzytelnione kopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających poprzednie zatrudnienie (w przypadku wcześniejszego zatrudnienia)
  6. Oświadczenie kandydata, że posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  7. Oświadczenie, że kandydat nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie oraz nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne.

Dokumenty przedkładane w formie kopii winny być potwierdzone przez kandydata klauzulą „za zgodność z oryginałem".

CV i list motywacyjny należy opatrzyć klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 roku Nr 101 poz. 926, z późn. zm.)"

VI. Termin i miejsce składania dokumentów:

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach do dnia 31 marca 2016 roku do godz. 14.00 w siedzibie GOPS w Starej Kamienicy lub przesłać na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej 58-512 Stara Kamienica 41.

Koperty powinny być opatrzone adresem nadawcy oraz dopiskiem „Nabór na stanowisko pracownika socjalnego".

Dokumenty, które wpłyną po w/w terminie nie będą rozpatrywane.

VII. Rekrutacja

Rekrutacja na w/w stanowisko przebiegać będzie w dwóch etapach. Etap pierwszy obejmuje weryfikację dokumentów aplikacyjnych pod względem wymagań formalnych. W ramach etapu drugiego zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami spełniającymi wymogi formalne zgodnie z ogłoszeniem.

VIII. Inne informacje:

Kandydaci zakwalifikowani do drugiego etapu rekrutacji zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie  rozmowy kwalifikacyjnej.

Ofert odrzucanych nie zwracamy.

Informacja o wynikach naboru ogłoszona będzie na tablicy ogłoszeń GOPS.

Dodatkowych informacji udziela kierownik GOPS pod nr tel. (75) 75 14 652

ZAŁĄCZNIKI:

kwestionariusz osobowy

Utworzono dnia 02.02.2016, 08:44

Kontakt

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starej Kamienicy

ul. Kamienicka 11
58-512 Stara Kamienica

tel.  75 75 14 225,  tel. 572 139 764 - pracownicy socjalni, asystent rodziny

tel.   75 75 14 314, tel.  571 801 477 - świadczenia rodzinne,alimentacyjne,500+, dodatki mieszkaniowe

tel. 757514652- kierownik

tel. 663-300-190 - księgowa

fax 75 75 14 225
gops@starakamienica.pl
socjalne@starakamienica.pl
swiadczenia@starakamienica.pl

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Marzec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny